Dreamclick systém: Inovácia v inštalácii clickovej podlahy

Clickové podlahy sa momentálne dostávajú na výslnie. Stále viac a viac zákazníkov si vyberá clickové laminátové a vinylové podlahy, a to najmä kvôli jednoduchej inštalácii a možnosti kedykoľvek vymeniť podlahu.

V praxi sa stretnete s rôznymi typmi clickovej podlahy. Medzi novinky v našej ponuke nájdete podlahu od belgickej značky Berry Alloc v kolekcii Pure, ktorá sa pýši unikátnym zámkom Dreamclick. Čo to Dreamclick je a prečo by ste si ho mali vybrať aj vy? 

Čo je to Dreamclick?

Dreamclick je špeciálny zámok, ktorý slúži na zachytenie jednotlivých lamiel o seba. Nájdete ho na vinylových podlahách od značky Berry Alloc z kolekcie Pure. Vďaka nemu vytvoríte súvislú podlahu, a to bez akýchkoľvek ťažkostí. 

Výhody uzamykacieho systému Dreamclick

Ake sú výhody clickového systému Dreamclick? Medzi najväčšie plusy patrí jednoduchá inštalácia. Podlahu si položiť zvládnu aj kutili-začiatočníci. Ďalšie pozitíva Dreamclicku sú:

- nenáročná pokládka bez použitia náradia

- rýchla inštalácia - priestor s rozmerom 12 m2 môžete inštalovať už za 30 minút

- click systém 360°, vďaka ktorému môžete o seba spojiť aj dva rozdielne dizajny

- maximálna pevnosť

- odolnosť voči mechanickému a chemickému poškodeniu

- široký výber dizajnov

 

Ako inštalovať Dreamclick?

Zaujímajú vás informácie o tom, ako inštalovať podlahu so systémom Dreamclick, pozrite si nasledujúce video.

 

Dreamclick vzory a spôsob uloženia lamiel

 

Hľadáte inšpiráciu na uloženie podlahy s Dreamclick systémom? Poďme sa pozieť na to, aké vzory nájdete v ponuke a ako ich môžete kombinovať. 

 

Herringbone 1

Herringbone 1 sa skladá z 2 dizajnov rôznych farieb. Používa lamely, ktoré sú užšie a menšie ako klasické lamely. Sú narezané na malé obdĺžniky a následne uložené cik-cakovou formou. Všetky lamely sú rovnako veľké a striedavý vzor vytvára zaujímavý finálny efekt. 

 

Herringbone 2

Herringbone 2 je veľmi podobný ako jeho prvá verzia. Líši sa však v uložení lamiel. Zatiaľ, čo Herringbone 1 je uložený formou cik-cak, pri Herringone 2 sú rovnaké farebné prevedenia uložené v stĺpcoch. Dvojfarebný finálny efekt si určite zamilujete. 

 

Herringbone 3

Herringbone 3 sa skladá z troch farebných prevedení. Prvá rada je vytvorená z jedného dizajnu a dve lamely sú spojené formou cik-cak. Pod prvú radu sa pripojí druhá, ktorá sa skladá z druhého a tretieho dizajnu rovnako vytvoríme spojenie za pomoci metódy cik-cak.

Proces opakujeme. 

 

Herringbone 4

Herringbone 4 má veľmi podobný vzhľad ako Herringbone 1. Avšak zatiaľ, čo Herringone zaklikávame lamely pod sebou na striedačku (A+A, B+B, A+A, B+B,...), pri Herringbone 4 inštalujeme rovnaký dizajn aj pod seba v dvoch radoch. Inštalácia teda vyzerá nasledovne A+A, A+A, B+B, B+B, A+A, A+A, B+B, B+B,...

 

Herringbone 5

Pri inštalovaní Herringbone miešať opäť tri farby, a to nasledujúcim spôsobom. Prvá rada je zložená z dizajnu A a dizajnu B. Následne pokračujete C a A. Tretia rada sa skladá z dizajnu B a C. 

 

Stripes 1

Stripes je určený pre všetkých milovníkov netradičnejších prevedení. Jeho prvá verzia kombinuje dva dizajny, ktoré sú uložené striedavou formou. V jednom stĺpci nájdete rovnaký dizajn, a v riadkoch ich striedate formou A, B, A, B,...

 

Stripes 2

Stripes 2 vytvára naozaj unikátny finálny efekt. Lamely sú uložené formou A, B, B, A, A, B, B, A, vďaka čomu vždy vynikne jeden dizajn viac. 

 

Stripes 3

Stripes 3 je takisto zložený z dvoch dizajnov. Jeden dizajn je položený akokeby z vonkajšej strany, pričom je položený horizontálne. Druhý dizajn sa nachádza vo vnútri a položený je vertikálne. Zakončuje ho opäť horizontálne položený dizajn A.

 

Rectangle

Pokládka Rectangle je určená pre všetkých milovníkov netradičných dizajnov. Skladá sa z dvoch farieb a z jednej (odporúčame použiť tmavšiu) sa vytvoria malé obdĺžničky, ktoré obopína druhý (svetlejší) dizajn.

 

Diagonal

Diagonálna pokládka je pomerne klasická a v praxi často používaná. Lamely sú uložené vertikálne a striedajú dizajn A s dizajnom B v pravidelných stĺpcoch.

 

Uni

Uni je vytvorené z jedného dizajnu, no výsledný efekt pôsobí viac ako zaujímavo. Za dvoma horizontálne uloženými lamelami nasleduje päť vertikálne položených lamiel. Tento spôsob uloženia lamiel opakujete až do konca miestnosti. 

 

Uni 2

Uni 2 je veľmi podobný spôsob ukladania lamiel ako v prípade Uni 1. Rozdiel je v počte horizontálne uložených lamiel. Najskôr ich položíte päť a následne za nimi uložíte päť lamiel vertikálnym spôsobom. 

 

Tiles 1

Vyhrať sa môžete aj v prípade dlaždíc. Tiles 1 kombinuje tri dizajny, ktoré sú uložené šachovnicovým spôsobom na striedačku. Pokládka vyzerá nasledovne: prvá rada - A, B, C, druhá rada - C, A, B, tretia rada -  B, C, A.

 

Tiles 2

Tiles 2 sa skladá z dvoch dizajnov. Pre výraznejší efekt môžete nakombinovať svetlý a tmavý odtieň. Tmavší dizajn je akokeby uprostred svetlejšieho dizajnu a položenie lamiel je nasledovné - A, B a A, A.

 

Mix 1

Mix 1 je jednou z netradičnejších foriem pokládky. Kombinuje dlhé lamely a štvorcové dlaždice. Tie sú uložené nasledovne. V prvej rade tri lamely vystrieda jedna dlaždica, v druhej pokračujete opačne a začínate dlaždicou. 

 

Mix 2

Mix 2 je veľmi podovný ako Mix 1. Rozdiel je v tom, že použijete až 3 dizajny. Dve farby dlhých lamiel (A a B)  doplníte jednou farbou dlaždíc (C), a podlahu uložíte nasledovne: A, B, A, C. V druhej rade začnete dlaždicou C a pokračujete A, B, A.